Menu2

Praca w Biedronce

Wszystko zaczęło się od pamiętnego materiału uwagi o warunkach pracy w Biedronce. Od tego czasu zmieniło się wszystko a Biedronka stała się jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku. Jak współcześnie wygląda praca w w tej sieci?

Praca w Biedronce

 

Ogólnie o firmie

Do niedawna Biedronka była utożsamiana z kiepskim pracodawcą wykorzystującym biednych pracowników. Wszystko to za sprawą afery, którą nagłosiła stacja TVN w 2006 roku. Od tamtego czasu zmieniło się prawie wszystko: wózki zostały wymienione na elektryczne, pensje znacznie wzrosły a Biedronka dzięki corocznym wzrostom rynkowym zaczęła być postrzegana jako solidny pracodawca. Jak dzisiaj wygląda praca w tej sieci?

Zarobki

Zarobki są z góry ustalane i różnią się w zależności od regionu Polski. Pensja składa się z określonej w umowie kwoty + pensji uznaniowej. Jak zawsze wszystko zależy od naszego szczebla (czyli tak zwanego grade’u) – w przypadku kasjera w 2011 roku widniało wiele ofert pracy, gdzie za 3/4 etatu proponowano wynagrodzenie w kwocie 1300 złotych netto. Gdzieniegdzie jest płacony dodatek wakacyjny stanowiący całkiem pokaźną sumę.

Szczeble kariery

Obecnie możliwości awansu w ramach sieci Biedronka wyglądają następująco:

Kasjer – Sprzedawca >> Zastępca kierownika >> Kierownik sklepu >> Kierownik regionu >> Kierownik okręgu >> Dyrektor

Zazwyczaj jest to sztywna ścieżka rozwoju od pucybuta do milionera, jednak przeglądając stronę internetową Jeronimomartins (właściciel sieci Biedronka) można znaleźć wiele ofert na np. kierowników regionów.
Dla poszczególnych szczebli uśrednione zarobki kształtują się następująco:

Szeregowy pracownik – 3/4 etatu 1200 złotych netto na cały etat około 1500 zł netto (+ ewentualna premia)

Zastępca Kierownika – 2100 złotych netto

Kierownik Sklepu – 3800 zł brutto (około 2700 zł netto + ewentualna premia)

Kierownik Regionu – około 3500 zł netto

Centrum Dystrybucyjne – 1900 zł brutto, ale uwaga: w grę wchodzą duże premie – nawet do 1000 zł

 Jak zacząć?

Najlepiej wybierz się do nabliższego sklepu i po prostu złóż swoje CV. Przy wyższych szczeblach można skorzystać ze strony internetowej jeronimomartins i w dziale kariera złożyć swoje CV.

 

Najczęściej zadawane pytania

Nowa kampania Biedronki1. Dlaczego w Biedronce nie można płacić kartą?
W skrócie: dlatego, że każda prowizja (interchange fee) kosztuje i to kosztuje dość słono. Biedronka przy obecnych obrotach musiałaby płacić około 500 milionów złotych rocznie. W jaki sposób rozwiązano ten problem? Praktycznie przy każdym dyskoncie wspomnianej sieci znajduje się bankomat, gdzie można wypłacić pieniądze.

2. Czy produkty dedykowane Biedronce są gorszej jakości?

Najczęściej są to produkty tej samej jakości a często nawet…lepszej. Za tworzeniem produktów dedykowanych dla Biedronki decydują względy marketingowe i ekonomiczne: jako duży (największy) rynkowy gracz Biedronka może narzucać własne standardy i dlatego często możemy kupić najlepsze polskie piwo Żywiec w Biedronce w pojemności 550ml.

3. Jak wygląda logistyka w Biedronce?

Dostawy i cały łańcuch związany z dostawą i odbiorem towarów wykonywany jest przez poddostawców. Odbiór i wydanie towaru odbywa się w nocy, dlatego można znaleźć tak dużo ofert pracy związanych z nocnym wykładaniem towaru. W ostatnim czasie dokonano jednak szeregu reform i powoli zaczynamy oswajać się z dziennymi dostawami stąd wykładanie towaru godzinę przed otwarciem sklepu i bieżące dotowarowywanie.

4. Czy pracownicy są obciążani za towar ukradziony ze sklepu?

W żadnym wypadku pracownicy sklepów Biedronka nie odpowiadają za ukradziony towar.

5. Gdzie znajduje się najświeższy towar?

To pytanie czysto konsumenckie, ale bardzo ważne aby zrozumieć ideę działania sklepów wielkopowierzchniowych: zazwyczaj towary o najkrótszym czasie przydatności (głównie mięso, nabiał) kładzione są na samej gorze. Musimy też od razu zaznaczyć, że wiele można Biedronce zarzucić, ale polityka dotycząca usuwania produktów o kończącym się terminie przydatności jest jedną z najbardziej restrykcyjnych.

Zainteresował Cię artykuł? Jesteś pracownikiem Biedronki a może właśnie aplikujesz? Zostaw komentarz – pomóż innym

Czytaj również:

 1. Zawód taksówkarz Zawód taksówkarza to jeden z tych zawodów, które obrastają mitami i legendami.
 2. O co pyta rekruter? Zastanawiałeś się kiedyś o co tak naprawdę pytają na rozmowie kwalifikacyjnej?

34 Responses to Praca w Biedronce

 1. www.januszsierpc.pl@gmail.com 10 grudnia 2013 at 22:30 #

  żona chcę iść na imprezę tzw.integracyjną z jednej z pierdonek w sierpcu ale oczywiscie szefowa zabrania przychodzenia z meżami i żonami.sma się rucha po kontach z kierownikiem regionu i innych uczy jak rodzine rozbic

  • Lukasz Kamienski 5 stycznia 2014 at 14:21 #

   Masz racje tam cos musi sie dziac ciekawe zeby tak przyfilowac?

 2. www.januszsierpc.pl@gmail.com 10 grudnia 2013 at 22:23 #

  DLACZEGO NA SPĘDY INTEGRACYJNE JEDZIE SIĘ BEZ MĘŻA LUB ŻONY. RUCHAŃSKO CZY INNE EKSCESY TAM SIĘ WYPRAWIA. PRORODZINNA FIRMA.

  • Lukasz Kamienski 5 stycznia 2014 at 14:25 #

   Ha HA Biedronka za dyche czemu inne mniejsze firmy organizuja imprezy z meżami i żonami co dziadom huje swedza!!!??? nie radze zebym sie dowiedzial od kogos na temat mojej zony ze cos bylo nie tak na tej imprezie to zeby beda zbierac do wozków które stoja przy Biedronce

  • bbb 11 stycznia 2014 at 07:14 #

   człowieku na zabawie jest 98 % kobiet. Powinieneś leczyć swoją chorą zazdrość

   • kiki 4 marca 2014 at 16:14 #

    właśnie ostatnio byłam na imprezie bab 98 procent i jestem zadowolona facet rzeczywiście zazdrosny

 3. sky 20 listopada 2013 at 13:03 #

  w każdej firmie atmosfera i przede wszystkim ludzie i szefostwo jest najważniejsze! jezeli pracuje sie z burakami to niestety bedziemy odradzać tę firmę każdemu i mówić „ludzie nie pracujcie w biedronkach!” ja pracowałam w empiku i hasło „empik pełna kultura” mozna sobie w d… wsadzić ;/ w tym salonie co ja pracowałam była masakra! dyrektorka nie szanowała pracowników, zatrudniała córki swoich przyjaciółek, jak w obozie pracy, mobbing, nie przestrzeganie przepisów BHP, zastępca dyrektora tzw. szef sekcji robił WSZYSTKO dosłownie, cały sklep na głowie a wypłata na koncie 1320 (netto) bez premii i zawsze ciężko jest ją zrobić. Natomiast w innym empiku sielanka :) Dyrektor zajebisty, wszystkich traktuje na równi, pomaga, docenia ludzi.
  Wszystko zależy, na jakich ludzi trafimy 😉
  powodzenia :)

 4. Anonymous 12 września 2013 at 15:30 #

  Biedronka to sklep dla biedaków ze sztucznym mięsem!!! Fuuuu lepiej zapłacić parę złoty więcej niż kupować napoje tak bardzo posiadające chemię- dlatego są wyprodukowane dla Biedronki aby były tańsze:-(

 5. mordeczko 26 sierpnia 2013 at 19:14 #

  czesc szukajac pracy wejdz na http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1074 bo nigdzie nie dowiesz ie tyle na temat firm co na go wworku włąśnie:)

 6. EWKA 29 czerwca 2013 at 15:08 #

  PRACA W BIEDRONCE TO PORAŻKA – TO ZWYKŁY OBÓZ PRACY, BRAK SZACUNKU DO PRACOWNIKA,NIEDOUCZENI I CHAMSCY KIEROWNICY,KAPRYŚNI KLIENCI,ZAKUPY KONTROLOWANE,ZASTRASZANIE,MOBBING,PLOTY,BRAK PRZERW,JESZCZE TE GŁUPIE FORMUŁKI NA KASIE=PRACOWAŁAM JAKIŚ CZAS ALE ZNALAZŁAM INNA PRACĘ BO TAM TRACIŁAM SZACUNEK DO SAMEJ SIEBIE…ODRADZAM BIEDRONKĘ WSZYSTKIM INTELIGENTNYM OSOBOM,BO HOŁOTA JAK NAJBARDZIEJ MOŻE TAM STARTOWAĆ

 7. PRACOWNIK JM ZAMOŚĆ 19 maja 2013 at 19:34 #

  pracuję w Biedronce jakiś czas – najgorsza jest atmosfera – kierowniczki traktują człowieka jak zwykłego śmiecia,poniżają,traktują nierówno – panuje tzw,,kolesiostwo,,,grafiki układa się po koleżeńsku,reszcie plebsu-jak obleci,można non stop chodzić na 2 zmianę i siedzieć na kasie bo kierowniczce się tak podoba, przez to atmosfera między pracownikami jest okropna-panuje donosicielstwo,dogryzanie,ogólnie mobbing =jest FATALNIE !!!!! tak jak się orientowałam to w każdym sklepie tak jest.System płac nie jest zły ale atmosfera to katastrofa – JEŚLI JESTEŚ ZDOLNY,MASZ TROCHĘ SZKOŁY NIE IDŹ PRACOWAĆ DO BIEDRONKI BO CIĘ ZNISZCZĄ,NICZEGO CIĘ NIE NAUCZĄ I NON STOP BĘDĄ DOKUCZAĆ = SZKODA ZDROWIA

  • Monika Gadomska 7 sierpnia 2013 at 17:03 #

   nie zgadzam się z twoją wypowiedzią, ponieważ sama pracuję w biedronce już od 7 lat a od 4 jestem kierownikiem. Moje dziewczyny nie wyobrażają sobie innego kierownika . Dlatego wydaje mi się że to od ludzi z jakimi się pracuje zależy atmosfera w pracy.

   • kasia 10 października 2013 at 13:23 #

    zgadzam się że atmosfera zależy od pracowników, a jest szansa na pracę w biedronce w zamościu? bo ja bym chciała.

  • jvjkdgfyhwefe 23 listopada 2013 at 19:00 #

   nie pracuje ale zona 2 lata temu pracowała.Kolesiostwo,przydupasy miały zawsze lepiej.Na zmianie jak były dwie osoby lub często trzy z kadry kierowniczej każdy wydawal w tym samym czasie inne polecenia,zero zgania,porozumienia.Straty sklepowe kierownicy rekompensowali tak ze podczas rozliczen zabierali po 50żł,nigdy nie było to powiedzmy 22,45 czy inne nierówne kwoty,zawsze 50,lub min 20.Jak zona sama liczyla wsio się zgadzalo potem kase zabierali i sami liczyli.Masakra.
   Problemy by dostal należne 26 dni urlopu,niby papierów nie było a wsio skladala.Problemy z daniem wolnego na dziecko jakie się dwa dni należą,twierdzenie że w niedziele przy 12 godzinnym dniu pracy urlop opiekuńczy to 8h się liczy jak normalny.Kilka razy jak moja żona straszyla ich że może zadzwonić do inspekcji pracy,i jak kilka razy im przedstawiala jakies artykuły to po prostu z kilku osób,jej nie przedłużyli umowy,a nie komus kto naprawdę się opierniczał,bo ci to nie było problemu,ale jak był przydupasem,lizusem to wiadomo.Moja zona nogdy nie umiala lizac dupy,kablowac,zrzucac winy na innych jak to było gdy pracowala w biedronce.
   Powod nieprzedluzenia umowy jeszcze był taki ze na jeje miejsce przyjęli jakoms studentke,ktora a to nie wezmie mopa,nie umyje podłogi,nie zrobi tego i tamtego,ale tamta dostala 1850 brutto na caly etat,moja miała już 2150 brutto,a jak się przyjmowana 2050.Lepiej mieć opierda…. niż uczciwego i dobrze pracującego pracownika ale chodzilo o kase i o to ze się stawiala i korzystala z kodeksu pracy.Wiele by tu pisać ale nie chce mi się już.

   • monika 4 kwietnia 2014 at 15:26 #

    SORY ALE TO CO PISZESZ TO ŻENADA. FAKTEM JEST, ŻE PROŚCI PRACOWNICY NAWET NIE MAJĄ POJĘCIA O SWOJEJ PRACY I PRAWACH JAKIE IM PRZYSŁUGUJĄ!!!!KASETKI ROZLICZA KASJER A KR SPRAWDZA I PRZY KASJERZE JEST UTARG WPROWADZANY DO SYSTEMU A KASJER GO SAM POTWIERDZA. nIE MOŻE WYJŚĆ Z BIURA DOPÓKI SIĘ W SYSTEMIE NIE PTWIERDZI. PIERDOLENIE TAKIE CHYBA ŻE SAMA BRA ŁA W KIESZEŃ A POTEM JAK JĄ ZWOLNILI TO TAKIE BZDETY CI WCISNĘŁA! stawki dla wszystkich są takie same.prostak!!!!!!!!!!!

 8. Mycha_27 16 marca 2013 at 10:04 #

  Praca w Biedronce, przynajmniej w mojej, uwłacza ludzkiej godności!!! :( Codziennie wychodzę niemal na czworakach, a Pani Kierownik, która ma problemy nawet z obsługą  komputera powinna jeszcze wziąć do ręki bicz, to już by był pełen komplet jej możliwości. Jak siadam na kasę, to moze czasem po 6 godzinach udaje mi się wybłagać wyjście do toalety a i to nie zawsze. Jak wykładam na sklepie i pójde do toalety to natychiast pytania gdzie byłam i co robiłam. Masakra jakaś, ja się cięzkiej pracy nie boję, bo pracowałam wcześniej wiele lat w innym markecie, ale przynajmniej wiedziałam za co i dlaczego. A biedronka to koszmar. Grafik tylko na tydzień i jeszcze się kilka razy bez pytania o zgodę zmienia. I święty tekst jak ktoś powie że ma inne plany: pracujesz w Biedronce nie rób planów na życie!!! Nie mogę się doczekać kiedy odejdę z tego miejsca, a ta jałmużna na koncie w wysokości 1000 zł to jakiś żart!

  • lesiak 18 sierpnia 2013 at 07:15 #

   bo kierowników cwaniaków to wywieżć na taczkach

   • lesiak 18 sierpnia 2013 at 07:20 #

    jedynie na koniec poo odejsciu po pysku wytrzaskać i niech sami zapierdalają

  • Guest 3 stycznia 2014 at 13:12 #

   nawet wody niema kiedy się napić jak się siedzi na kasie 1 – niemożna mieć przy sobie wody, w ustach suchhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhho……. KOSZMAR……………………..

 9. aniuk 11 lutego 2013 at 15:56 #

  Witam
  Jakie trzeba spełniać kryteria aby dołączyć do zaspołu pracowników w drogerii hebe?

 10. Harmoniia 25 grudnia 2012 at 22:08 #

  Ja w wysokoobrotowej biedrze na 3/4 etatu robiąc 6 nocek w miesiącu potrafię wyciągnąć 1500; koleżanki na cały etat biorą ponad 2000

 11. Jakub 8 grudnia 2012 at 10:44 #

  Witam byłem na rozmowie w Radomiu zaproponowali mi 1000 zł za 34 etatu to chyba mniej niż gdzie indziej.Pozdrawim 

 12. Dgasd 23 listopada 2012 at 23:51 #

  3/4 etatu i 1300netto ? HAHAHAHA ! artykuł dla JMP opłacony !

 13. biedronka 7 listopada 2012 at 16:16 #

  zastępca kierownika wcale tak dużo nie zarabia !!!!! tylko 1900zł a kasjer 1530zł,a róznica między odpowiedzialnością kasjera,a zastępcy kierownika jest ogromna,a finansowo różnica jest niewielka

 14. AS 6 listopada 2012 at 00:09 #

  Witam, chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają zarobki w Hebe? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

 15. M Agd A 18 października 2012 at 18:21 #

  Biedronka w chwili obecnej jest chyba najlepszym pod względem wynagrodzeń marketem. Powiem tak: jestem kierownikiem EKO i zarabiam 1398 zł netto i jestem „od wszystkiego”, żenada! Szukam innej pracy:) może w biedronce……:)

 16. eeeeeeeeee 17 września 2012 at 15:31 #

   Sama nie pracuje w biedronce ale mój mąż jest zastępcą kierownika pensja 1900 zł miesięcznie premii nie ma od 4 mies bo zawsze wychodzi ze coś nie tak albo tajemniczy klient słabo albo inwentaryzacja nie taka albo za duże starty towaru i w kółko  Macieju to samo a dodam tylko ze mąż pracuje czasami więcej niż te 8 godzin pracownicy się starają  ale do czasu bo po co się wysilać skoro i tak nie ma za to nagrody  !!!!

 17. Lory7 13 września 2012 at 08:07 #

  2006 rok to było coś ,nie radzę tu aplikować pensja  w miarę ok ale traktowanie jak śmiecia.Zarobić dadzą ale produktywność trzeba wyrobić za trzech1Przydałby się ktoś z 2006 r.bo jest teraz jeszcze gorzej niż wtedy!Pracownik

 18. Minja 7 września 2012 at 09:21 #

  Jestem zastępcą i 2100 netto mnie śmieszy, bo takiej podstawy w firmie nie ma!! Chyba troszkę przeceniacie Biedronkę Na rękę czystej pensji jest 1840 zł!!!

  • illo12 16 października 2012 at 14:59 #

    zgadzam sie z w/w tekstem.z ta roznica ze ja bylem i 1,7-1,8tys zarabialem w 2010

  • TomTom 18 października 2012 at 18:25 #

   a nie jest tak, ze to zależy od regionu?

 19. Neta86 22 sierpnia 2012 at 20:56 #

  zdecydowanie sie zgadzam, ja od roku pracuje na 3/4 i nie chca mi dac calego etatu bo ze niby nie ma takiej mozliwosci, tylko ze jest juz nas o 4 mniej niz jak zaczynalam prace- a roboty coraz wiecej a nadgodziny – i tak klepie!!!

 20. Asasa 22 sierpnia 2012 at 10:40 #

  witam chciałbym zauważyć że może i biedronka płaci więcej od innych ale jest z tym związany pewien mankament… płacą dużo ale za to pracowników jest mniej więc w sumie nic sie nie zmieniło trzeba dalej zasówać ponad siły i w wręcz niewyobrażalnym tempie żeby wszystko ogarnąć…

 21. tomaszkonrad 30 kwietnia 2012 at 20:53 #

  Obecnie Biedronka to nie tylko Biedronka. Sam swego czasu aplikowałem do sieci perfumerii Hebe. Byłem w szoku, gdy dowiedziałem się, że to ten sam właściciel

Dodaj komentarz