Menu2

7 prawd, których nie znałeś o kobietach w pracy.

Jedna z pierwszych zasad, których uczysz się w pracy w korporacjach brzmi: nigdy nie krytykuj Kobiet.

Kobiety w armii

W mojej pierwszej pracy regularnie męskie grono robiło sobie z nas podśmiech*jki. A że byłyśmy w zdecydowanej mniejszości i niezdolne do obrony musiałyśmy wysłuchiwać tego jak nie potrafimy korzystać z komputera i jak bardzo zamęczamy service desk.

Co roku brzydsza płeć miała ubaw, gdy blokowałyśmy numer infolinii naszej floty samochodowej z pytaniem czy wpadniemy do rowu na najbliższym zakręcie czy może mogą jeszcze możemy miesiąc pojeździć na letnich oponach.

Jednak prawda dla Was, mężczyzn, jest okrutna  – coraz więcej Kobiet wybiera ścieżkę kariery i stety niestety coraz lepiej sobie radzi w roli businesswoman. Doskonale ten trend podsumowała Charlotte Whitton:

 

Cokolwiek Kobiety robią, muszą to robić dwa razy lepiej niż mężczyźni tak, aby uważano, że są choć w połowie tak dobre jak oni. Na szczęście dla Kobiet nie stanowi to żadnego problemu”.

 

Gdzie leżą źródła tego niezwykłego sukcesu Kobiet? W ślad za brytyjskimi naukowcami już spieszę z wyjaśnieniem:

 

1. Kobiety to najlepsi wojownicy.

Szereg badań potwierdza tę tezę: Kobiety to najbardziej bezwzględni wojownicy. Dlatego wojsko tak bardzo ceni ich umiejętności: bezwzględność, brak skrupułów i wszelką niechęć do kalkulacji i negocjacji.

Niestety z drugiej strony Kobieta żołnierz potrafi urazić dumę męskiego jeńca, który za wszelką cenę nie będzie chciał poddać się dominacji Kobiety.

 

2. Kobiety lubią trzymać inne Kobiety na dystans.

Tak, wiemy że każdy intuicyjnie o tym wie, ale nareszcie pojawiły się właściwe badania. Kobiety będące rekruterkami stronią od rozmów kwalifikacyjnych z atrakcyjnymi Kobietami – wiem to nie tylko z badań, ale i z doświadczenia.

Jak wskazują naukowcy jest to głęboko zakorzenione w naszym pierwotnym zachowaniu gdzie Kobiety podobnie jak lwice musiały rywalizować o uznanie samców.

 

3. Kobiety wolą sprzątać niż opiekować się dziećmi.

W dzisiejszych trudnych czasach Kobiety odkładają decyzję o posiadaniu dzieci na boczny tor. Jak pokazują badania dla Kobiet dużo łatwiejsze i bardziej akceptowalne jest mycie naczyń niż wychowywanie dziecka. Na szczęście ja jestem w tym przypadku chlubnym wyjątkiem.

 

4. Kobiety częściej obijają się w pracy.

Kobiety w pracyPonad 75% Kobiet aktywnych zawodowo pracuje na umowy zlecenia. W przeciwieństwie do mężczyzn nie tracą czasu na porównywanie kolejnych modeli telefonów, samochodów czy łodzi motorowych. Jednak w zamian tego spędzają dwa razy więcej czasu na Facebooku i plotkach w miejscu pracy.

Dla mężczyzn prywatna rozmowa w miejscu pracy w przypadku złapania na gorącym uczynku jest powodem do wstydu. Kobiety nie czują takiego skrępowania, traktując plotki jako naturalny element codziennego rytmu pracy.

 

5. Kobiety boją się urlopu macierzyńskiego.

Większość mężczyzn nie potrafi tego zrozumieć: nagle koleżance z pracy rośnie brzuch, wychodzi coraz wcześniej i coraz mniej efektywnie pracuje. Co prawda pojawia się jeszcze na bankietach, ale już nic nie pije i staje się coraz bardziej obca po czym znika na cały rok. I co dalej? Pomimo sprzyjających przepisów bardzo, bardzo rzadko wraca na dotychczasowe bądź ekwiwalentne miejsce pracy. Niestety w większości przypadków rozgoryczona i zawiedzona polityką korporacji zaczyna szukać nowego miejsca pracy. Dlatego Kobiety coraz częściej odkładają decyzję o posiadaniu dziecka na boczny tor.

 

6. Kobiety, które zakładają własne firmy posiadają bogatych mężów.

Własna firma to szereg stresów i brak stabilizacji: raz pracujemy kilka a raz dwadzieścia kilka godzin dziennie. U większości Kobiet jest to nie do pomyślenia – świat chaosu – to nie miejsce dla nich.

Jednak z  drugiej strony to własna firma to idealna okazja, aby podkreślić swoją niezależność i móc odtrąbić wśród stada zazdrosnych oczu swój osobisty sukces.

Co jeżeli dodatkowo ewentualne wydatki i straty pokrywa mąż? To idealny przepis na sukces współczesnej businesswoman. To nic, że nie mieści się to  w ramach klasycznej teorii ekonomii. Ważne, że mieści się w ramach Kobiecego pragmatyzmu.

Polub nas na Facebooku 

7. Większość Kobiet nie posiada żadnych skrupułów.

Kobiety szukają po prostu uznania. To znaczy, że dużo bardziej dbają o strefę emocjonalną aniżeli logiczną. To nic, że ich decyzje przyniosą stratę firmie, gdy na szali jest możliwość zdobycia przychylności szefa. Dla Kobiet ważniejsze jest zdobywanie wpływów aniżeli fakt posiadania racji i możliwości podjęcia właściwych decyzji.

Zdobywanie pieniędzy to niestety kluczowe zadanie dla Kobiet i co oczywiste tym bardziej dla mężczyzn. W tej kwestii na szczęście nie różnimy się już zbytnio.

 


Autor tekstu:

converse icon faviconDumna Kobieta rekruter i mama .

Baczny obserwator korporacyjnego życia (ponad 5 lat w korporacji) i od niedawna (czerwiec 2012) redaktor portalu careego.pl.

 

 

Powiązane artykuły:

 

 

 


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Nie wysyłamy spamu, nie sprzedajemy bazy. Max. 1 newsletter tygodniowo.

W każdej chwili możesz się wypisać. Naprawdę warto

, ,

  • Adam Jadam

    ” czy może mogą jeszcze możemy miesiąc pojeździć na letnich oponach.” – ah kobietki nasze 🙂

  • Olaf G

    Kobieta – od kiedy rozpoczynamy to słowo wielką literą?

  • Olaf G

    Kobieta – od kiedy rozpoczynamy to słowo wielką literą?

Polub nas.

Ta strona jest darmowa, nie zawiera agresywnych i natarczywych reklam.

Stronę rozwijamy hobbistycznie, chętnie dzielimy się wiedzą.

Bądź na bieżąco, inspiruj się innymi. Polub nas: