Menu2

Czy i kiedy Amazon wejdzie do Polski?

Plotki o tym, że Amazon już wchodzi do Polski wybuchają od 2014 roku z częstotliwością większą niż próby rakietowe Korei Północnej. Jednak teraz jest to bardziej realne niż kiedykolwiek.

 

Amazon w Polsce.

Oto przesłanki mówiące o tym, że Amazon już puka do naszych bram.

 

Magazyny logistyczne.

Amazon posiada dzisiaj magazyny pod Poznaniem, Wrocławiem i rozwija swoje centra logistyczne niedaleko Szczecina oraz w Sosnowcu.

Dla wielu osób to przesłanka, że Amazon jest tuż za rogiem. Tylko, że tak naprawdę o niczym nie musi to świadczyć. Dzisiaj logistyka Amazona jest bardzo skomplikowana: produkt zamawiamy na Amazon.de, na bardzo „translatorskiej” edycji Amazona,(Kali jeść i Kali pić).

Cena, którą widzimy jest zazwyczaj podana w Euro a produkt może pokonać drogę z Polski, do Niemiec i stamtąd do adresata w Polsce. To nie brzmi jak Amazon way, ale działa.

 

Ceneo.

Bomba wybuchła 18 września 2017 roku: na Ceneo pojawiło się prawie 200 000 towarów z Amazona: od sukienek, przez narzędzia aż do urządzeń małego AGD.

To tak naprawdę pierwszy poważny sygnał, że Amazon wchodzi do Polski. Smaczku szykującej się bitwie z Allegro dodaje fakt, że Ceneo należy do tego samego funduszu inwestycyjnego co Allegro. Tak więc Amazon zaczyna grać na podwórko należącym do tej pory do grupy Allegro.

 

 

Aplikacja Amazon po polsku.

To kolejna przesłanka świadcząca, że gigant jest blisko. Co prawda aplikacja nie działa jeszcze idealnie (opisy produktów wciąż są po niemiecku), ale działa dobrze. Aplikacja dostępna jest na iOS i Android.

Amazon w Polsce

 

Allegro.

Patrząc po tym jak wiele ruchów robi Allegro (zmiany graficzne, inwestycje w TV, regulaminy, Strefa Marek) mogłoby się wydawać, że Amazon już jest i działa prężnie.

Nasz rodzimy gigant rzeczywiście mocno szykuje się na zbliżającą się konfrontację.

 

 

Czekamy na Amazon.

Gdyby Amazon miał startować w 2017 roku musiałby to zrobić przed najgorętszym okresem: Świętami Bożego Narodzenia. Prawdziwym testem i papierkiem lakmusowym może być Dzień Darmowej Dostawy – już teraz Amazon oferuje free shipping od 39 Euro, ale dzień DDD to prawdziwe żniwa dla sprzedawców.

 

 

 

 

Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Nie wysyłamy spamu, nie sprzedajemy bazy. Max. 1 newsletter tygodniowo.

W każdej chwili możesz się wypisać. Naprawdę warto

, , , ,

Polub nas.

Ta strona jest darmowa, nie zawiera agresywnych i natarczywych reklam.

Stronę rozwijamy hobbistycznie, chętnie dzielimy się wiedzą.

Bądź na bieżąco, inspiruj się innymi. Polub nas: