Menu2

Gdzie emigrują Polacy? 10 najpopularniejszych kierunków

Gdzie emigrują Polacy? 10 najpopularniejszych kierunków wśród polskiej emigracji w Europie.

Polacy nie chcą wracać z emigracji, nieważne jak bardzo starają się kolejne rządy, a naukowcy i biznes biją na alarm: z kraju wyjeżdżają zdolni, młodzi ludzie. Tracimy najlepszych.

 


10 najpopularniejszych kierunków wśród polskiej emigracji

(w Europie)

 

Wielka Brytania

Liczba Polaków przebywających w w Wielkiej Brytanii: oficjalnie: 637 tysięcy.


Nieoficjalnie nawet milion.
Symbolizuje ją God Save the Queen, londyński Big Ben i Buckingham Palace, czerwone autobusy-piętrusy, budki telefoniczne, strażnicy królowej o zastygłych twarzach oraz tzw. „angielskie poczucie humoru”, niezrozumiałe dla znacznej większości.

Złożona z Anglii, Szkocji, Walii i Północnej Irlandii, scalona historycznie i językowo – jednocześnie kolebka globalnego języka, wydała na świat Szekspira i Beatlesów, ale też Tolkiena, Monthy Pythona i cały światek muzyki indie oraz elektroniczny underground.

Czytaj o emigracji do Anglii | Szkocji | Walii | Irlandii Północnej

Niemcy

Liczba Polaków przebywających w Niemczech: oficjalnie: 500 tysięcy.


Nieoficjalnie: około 950 tysięcy.
Miejsce, gdzie raz w roku przysłowiowy „Ordnung” tonie w litrach piwa, wypijanego przy okazji Oktoberfest.

Z jednej strony państwo naznaczone historią, z drugiej zwracające się ku przyszłości – niemiecka stolica, Berlin, zajmuje czołowe miejsce w szeregu miast, promujących najnowsze, najbardziej alternatywne trendy artystyczno-muzyczne.

Jeśli kochasz zwiedzanie muzeów i zabytków, w Niemczech ich nie zabraknie. Z kolei jeśli szukasz miejsca idealnego na zimowe szaleństwa, nie ma nic lepszego niż zaśnieżone alpejskie stoki.

Czytaj o emigracji do Niemiec.

Niemcy emigracja do Niemiec

Irlandia


Liczba Polaków przebywających w Irlandii: 118 tysięcy.

W każdym z nas jest irlandzki duch. To tutaj narodził się, obchodzony już niemal na całym świecie, St. Patrick’s Day (17 marzec).To stąd pochodzi jedno z najsłynniejszych piw – ciężki, aromatyczny Guinness. Shamrock’s, czyli koniczynki, przynoszą szczęście już nie tylko Irlandczykom.

To stąd pochodzą tak wybitni obywatele świata jak John Logie Baird, Alexander Graham Bell, Samuel Beckett, Anthonz Hopkins, Sir Arthur Conan Doyle czy James Joyce. Wreszcie, kto z nas nie był w Irish Pubie podczas rozgrywek piłki nożnej czy rugby i nie zaraził się tym irlandzkim entuzjazmem?

Czytaj o emigracji do Irlandii.

Irlandia
Holandia

Holandia


Liczba Polaków przebywających w Holandii 97 tysięcy.

Z Holandią mamy dwa główne skojarzenia. Piękny, spokojny kraj pełen wiatraków, oraz szalony, upalony marihuaną Amsterdam pełen stylowych rowerów, wąskich uliczek i kolorowych budyneczków.

Czytaj o emigracji do Holandii | Praca sezonowa w Holandii

Włochy


Liczba Polaków przebywających we Włoszech – 97000

Atmosfera Włoch sprawia, że każdy czuje się tutaj wspaniale. Wąskie uliczki, słoneczna pogoda, bogata historia, muzyka Paolo Conte i doskonałe włoskie Gelati.

Czytaj o emigracji do Włoch

Wlochy
Norwegia

Norwegia


Liczba Polaków przebywających w Norwegii – 65000

Polub nas na FacebookuNorwegia broni się z całych sił przed indie-popową pogodną rezygnacją Szwedów i piwną jowialnością Duńczyków. Rzeczywiście, w fiordach, ulewnych deszczach i mroźnej północy jest coś romantycznego. Norwegia zachwyci przede wszystkim miłośników dziewiczej natury, kolarstwa i pieszych wędrówek w coraz to nowe, coraz piękniejsze miejsca.

Czytaj o emigracji do Norwegii | Zarobki kierowcy w Norwegii

Francja


Liczba Polaków przebywających we Francji – 63000

Moulin Rouge, wieża Eiffle’a, sery, Paryż, Alpy, Lazurowe Wybrzeże, Notre-Dame, Luwr, Pola Elizejskie, Wersal – te miejsca i wiele innych powodują, iż nie powinniśmy się dziwić iż Francja jest najczęściej odwiedzanym przez turystów krajem świata. To miejsce jest stworzone dla Ciebie, jeżeli chcesz poznać jedną z najciekawszych kultur świata, posmakować cudownej kuchni, pospacerować bo centrum światowej mody, zobaczyć miejsca z albumów architektury, pojeździć po świetnie przygotowanych trasach narciarskich lub po prostu odpocząć na plażach w słońcu.

Czytaj o emigracji do Francji

Francja
Belgia

Belgia


Liczba Polaków przebywających w Belgii – 70000

Mówią tu jednocześnie po flamandzku, francusku i niemiecku. Bruksela jest stolicą jednocześnie Belgii i Unii Europejskiej. To stąd pochodzi miękki, „pulchny” Rubens, jak i twardy, abstrakcyjny Rene Margritte. Zapraszamy do Belgii – bo wreszcie to tutaj nic innego jak czekolada smakuje lepiej niż wszędzie na świecie.

Czytaj o emigracji do Belgii.

Szwecja


Liczba Polaków przebywających w Szwecji – 99000

Najliczniejszy kraj Skandynawii i kraj o chyba najlepszym PR na świecie. Niemal dwieście lat bez wojny pozwoliło odcisnęło piętno na tym spokojnym kraju, którego mieszkańcy cieszą się rozbudowaną opieką socjalną, swobodami obywatelskimi i wysokimi zarobkami. Europejska stolica muzyki pop, ojczyzna IKEI i Volvo pozwala latem cieszyć się łagodnym latem i nieskażoną naturą, a zimą — skakaniem do śniegu po saunie, zaprzęgami reniferów oraz zorzami polarnymi.

Czytaj o emigracji do Szwecji.

Szwecja
Hiszpania

Hiszpania


Liczba Polaków przebywających w Hiszpanii – 37000

Popularne wyobrażenie Hiszpanii jako kraju flamenco, korridy, barów tapas i uroczystych procesji Wielkanocnych w najmniejszym stopniu nie oddaje różnorodności tej ziemi. Są cztery oficjalne języki, są dwa wielkie miasta o prawie równym znaczeniu oraz krajobraz zróżnicowany bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim.

Czytaj o emigracji do Hiszpanii.


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Nie wysyłamy spamu, nie sprzedajemy bazy. Max. 1 newsletter tygodniowo.

W każdej chwili możesz się wypisać. Naprawdę warto

, , , , , , , , , , , , ,

Polub nas.

Ta strona jest darmowa, nie zawiera agresywnych i natarczywych reklam.

Stronę rozwijamy hobbistycznie, chętnie dzielimy się wiedzą.

Bądź na bieżąco, inspiruj się innymi. Polub nas: