Menu2

Kac, jak radzić sobie z kacem

Męczy cię kac? Nic dziwnego. Ostatnie dni obfitowały w mnóstwo okazji do picia alkoholu: święta, spotkania rodzinne, sylwester. Jakie są najlepsze sposoby na kaca?

 

Podczas imprezy:

Pij jak najwięcej wody. Kac jest silnie związany z odwodnieniem. Niestety większość osób o tym zapomina i nie łączy wody z piciem alkoholu. Pij tyle wody ile możesz – dla większości osób to „oczywista oczywistość”, ale nie dla wszystkich.

 

Jedz dużo:

Zjedz przed imprezą dobre śniadanie, obiad bogaty w białka, węglowodany i tłuszcze.

 

Nie mieszaj, nie kombinuj.


kac, sylwester, sposoby na kaca

Wiele osób uważa, że lepsze dla zdrowia jest picie niebarwionego alkoholu. Ciemne alkohole, takie jak czerwone wino źle działają na układ trawienny. Dobrej jakości wódka nie powoduje kaca – to stare, góralskie przysłowie.

Staraj się nie mieszać alkoholi destylowanych (wódka, rum, tequilla) z tymi fermentowanymi: wino, piwo, etc.

Pij odpowiedzialnie.

Początkowo ilość wypijanego alkoholu jest wprost proporcjonalna do wskaźnika dobrej zabawy.

Niestety, po przekroczeniu linii krytycznej następuje odwrócenie sytuacji: im więcej wypijamy tym gorzej się bawimy. Pij tyle, aby dobrze się bawić, a nie zgonować i witać się z muszlą.

 

Kładąc się spać pij tyle ile możesz. Jeszcze raz: kac powoduje głównie odwodnienie organizmu. Podczas spania również się odwadniasz.

 

Kac, dzień po…


kac dzien po sylwester

Śpij tyle, ile możesz.

Jeżeli się obudzisz i stwierdzisz, że musisz czymś się podzielić ze światem: zrób to. Po wszystkim najprawdopodobniej  poczujesz się lepiej.

Jeżeli możesz chodzić – pójdź do najbliższej apteki. Emetrol lub jego odpowiednik będący środkiem na nudności powinien pomóc.

Kiedy Twoją głowę depczą mewy a odgłos schnącej farby na ścianie przyprawia o mdłości weź dowolny środek zawierający ibuprofen. Aspirina nie jest najlepszym rozwiązaniem – może dodatkowo podrażniać żołądek.

 

Jedz&pij.

Spróbuj coś zjeść i wypij izotonika. Staraj się zjeść rzeczy, które podniosą poziom cukru we krwi. Na śniadanie? Najlepsze jajka z bananem.

 

Na koniec.

Weź gorący prysznic (jeżeli nie jesteś w stanie wziąć zimnego). Wróć do łóżka.

Polub nas na FacebookuPiwo nie rozwiązuje problemu: ludzie, którzy tak uważają, znowu się upijają i tak naprawdę odsuwają w czasie kaca, dodatkowo go jeszcze potęgując.

 


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Nie wysyłamy spamu, nie sprzedajemy bazy. Max. 1 newsletter tygodniowo.

W każdej chwili możesz się wypisać. Naprawdę warto

, ,

Polub nas.

Ta strona jest darmowa, nie zawiera agresywnych i natarczywych reklam.

Stronę rozwijamy hobbistycznie, chętnie dzielimy się wiedzą.

Bądź na bieżąco, inspiruj się innymi. Polub nas: