Menu2

Kraje z największą liczbą samobójstw

Gdzie najczęściej popełnia się samobójstwa? Zobacz listę dziesięciu krajów, w których najczęściej popełniane są samobójstwa (według danych Światowej Organizacji Zdrowia za 2012r). Polska w tym zestawieniu znajduje się na 24 miejscu.

 

Gujana.


W 2012 roku ponad 40% zgonów było samobójstwami. Najczęstszą podawaną przyczyną tak licznych samobójstw jest duże ubóstwo i zła polityka kraju. Niepewność, brak środków do życia i szerząca się epidemia HIV/AIDS w bardzo dużym stopniu wpływają na liczbę samobójstw w Gujanie.

 

Korea Południowa.


Osoby starsze mieszkające w tym kraju żyją na granicy ubóstwa. To właśnie oni najczęściej popełniają samobójstwa. Korea Południowa nie zapewnia środków do życia osobom w podeszłym wieku. A oni, nie chcąc być ciężarem dla rodziny, decydują się na taki radykalny krok.

 

Sri Lanka.


Według statystyk na Sri Lance samobójstwo popełnia około 4000 osób rocznie – aż 11 osób każdego dnia decyduje się w ten sposób skrócić sobie życie. Spowodowane jest to ogromną biedą i bezrobociem panującym w kraju.

 

Litwa.


Zobacz

Samobójstwa popełniają najczęściej mężczyźni w wieku produkcyjnym. Według naukowców przyczyną tego może być powiązanie z rosyjskim kryzysem gospodarczym, który wydarzył się w 1998 roku.

Wysoki poziom bezrobocia, problemy finansowe i niepewna przyszłość to główne problemy Litwinów.

 

Surinam.


Samobójstwa w większości popełniają ludzie młodzi i w podeszłym wieku. W latach 90-tych miał miejsce kryzys gospodarczy, który wprowadził do społeczeństwa utratę poczucia bezpieczeństwa, pracy i środków do życia.

 

 

Mozambik.


Według raportu z 2012 roku 27% wszystkich zgonów stanowiły samobójstwa. Kraj gnębiony wojną domową i niepewność dnia następnego zbiera swoje żniwo. Inną przyczyną jest również wysoki wskaźnik zachorowań na AIDS.

 

 

Tanzania.


Tanzania jest jednym z biedniejszych krajów Afryki. Prawie 70% obywateli żyje w skrajnym ubóstwie. Głód, brak środków do życia i bezrobocie popychają mieszkańców do samobójstwa. Niecałe 25% zgonów jest spowodowanych samobójstwem.

 

 

Nepal.


Prawie ¼ zgonów w Nepalu to samobójstwa. Obecnie główną przyczyną śmierci wśród kobiet w wieku 15-49 są właśnie samobójstwa. Główną ich przyczyną jest powszechna przemoc domowa, zmuszanie do małżeństw w młodym wieku oraz niechciane ciąże.

 

 

Kazachstan.


Kazachstan ma największy odsetek samobójstw nastolatków między 15-19 rokiem życia na świecie. Według ministra edukacji jest to spowodowane prześladowaniami w szkołach, braku wartości i brutalnymi filmami w telewizji.

Polub nas na Facebooku 

 

Burundi.


Jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Nie dość, że panuje tam skrajne ubóstwo to miasta są bardzo gęsto zaludnione. Powoduje to ogromny głód i biedę. Jest krajem bardzo słabo rozwiniętym, a brak perspektyw na przyszłość prowadzi ludzi do samobójstw.


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Nie wysyłamy spamu, nie sprzedajemy bazy. Max. 1 newsletter tygodniowo.

W każdej chwili możesz się wypisać. Naprawdę warto

,

Polub nas.

Ta strona jest darmowa, nie zawiera agresywnych i natarczywych reklam.

Stronę rozwijamy hobbistycznie, chętnie dzielimy się wiedzą.

Bądź na bieżąco, inspiruj się innymi. Polub nas: