Menu2

Philip Morris Polska praca zarobki opinie

Philip Morris Polska to firma znana szerzej z produkcji i dystrybucji papierosów takich marek jak Marlboro, L&M czy Red&White na polskim rynku.

Od kilku lat firma jest liderem rynku tytoniowego w Polsce.

Philip Morris Polska

Philip Morris Polska Domaniewska, Warszawa

 

Ogólnie o firmie

Firma Philip Morris przebojem wdarła się na polski rynek w latach 90. ubiegłego stulecia. Polacy przyzwyczajeni do takich marek jak Sporty nagle mogli poczuć powiew zachodniego dymka.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy na ulicach wielu polskich miast zagościły czerwone Fordy Focusy tego znanego koncernu a jeszcze wcześniej firma przebojem wdarła się między innymi w świat polskiego sportu motorowego:

Jednak w ostatnim czasie firmy branży tytoniowej nie mają łatwego życia. Szereg uregulowań prawnych i ograniczeń sprawia, że firmy takie jak właśnie PMI znajdują się na cenzurowanym.

Jednak z drugiej strony rynek branży tytoniowej jest wciąż bardzo dynamiczny a Polska jest jednym z wiodących graczy na europejskiej arenie. Dlatego firmy takie jak PMI cały czas prowadzą swoje programy rekrutacyjne.

 

Tryb rekrutacji.

Firma PMI działa w Polsce na kilku płaszczyznach. Z jednej strony jest to biuro w Warszawie wraz z magazynem w Pruszkowie a z drugiej strony jest siedziba firmy w Krakowie, gdzie odbywa się większość procesów biznesowych. W związku z takim podziałem rekrutacja na poszczególne stanowiska może się mocno różnić w zależności od stanowiska i regionu aplikacji.

W przypadku stanowisk typowo sprzedażowych rekrutacja ma dość nietypowy charakter. Dla regionu Warszawa rekrutacja odbywa się w następujący sposób:

 

Krok 1 – rozmowa telefoniczna.

Pierwszy krok rekrutacji do firmy Philip Morris to rozmowa telefoniczna. Jeżeli pomyślnie odpowiemy na wszystkie pytania to możemy szykować się na spotkanie twarzą w twarzą.

 

krok 2 – spotkanie w firmie.

Spotkanie dla regionu Warszawy odbywa się w Piasecznie na terenie parku logistycznego.

Warto wybrać się wcześniej, gdyż dojazd może sprawić wiele problemów.

Pytania na tym etapie rekrutacji są raczej ogólne – dotyczą naszego doświadczenia, zainteresowań.

Konkretne pytania jakie mogą paść dotyczą historii i obecnej sytuacji firmy Philip Morris w Polsce.

 

krok3 – Finalny etap.

Jeżeli doszedłeś do tego etapu rozmowy to możesz czuć się wybrańcem, gdyż jest finalny. W zależności od stanowiska o które się ubiegamy może różnie wyglądać:

Czasami ma postać Assesment Centre polegającego na rozwiązaniu zadań matematycznych a czasami polega na przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji dotyczącej firmy Philip Morris.

 

Philip Morris, zarobki.

Przykładowe zarobki w firmie Philip Morris Polska:

Polub nas na FacebookuStażysta, dział sprzedaży

2500 złotych netto przez pierwszy okres stażu (3 miesiące). Z tego co wiem zarobki te mogą różnić się w zależności od regionu Polski

 

Fakty związane z firmą Philip Morris:

Fakt 1:
PMI jest wiodącym graczem na rynku więc praca jest odrobinę łatwiejsza niż u konkurencji (łatwiej do sklepu wprowadza się Marlboro niż na przykład Camel).
Fakt 2:
Branża tytoniowa notuje coroczne spadki sprzedaży wynikające ze zmieniającej się polityki społecznej i nastawienia społeczeństwa – uważaj, może to być branża zagrożona zwolnieniami

 

Fakt 3:
Philip Morris jest postrzegany jako dobry i stabilny pracodawca, ale praca jest pełna wyzwań i poddana presji wyników.


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Nie wysyłamy spamu, nie sprzedajemy bazy. Max. 1 newsletter tygodniowo.

W każdej chwili możesz się wypisać. Naprawdę warto

, , , , , , , , ,

Polub nas.

Ta strona jest darmowa, nie zawiera agresywnych i natarczywych reklam.

Stronę rozwijamy hobbistycznie, chętnie dzielimy się wiedzą.

Bądź na bieżąco, inspiruj się innymi. Polub nas: