Menu2

Prasówka e-commerce: Woznicki, Allegro Amazon i Biznes w Internecie

Prasówka e-commerce, dzisiaj piszemy o polskim udziale w powstawaniu Google, zmianach (która to już zmiana?) na Allegro, Amazonie i świetnym pomyśle na biznes w Internecie. Zapraszamy.

 

Prasówka e-commerce #2

Historia jednej fotografii:

Jest rok 1998. Do Kobiety będącej potomkiem polskich emigrantów przychodzi dwóch niepozornych chłopaków chcących wynająć garaż. Susan Wojcicki, zgadza się i wynajmuje garaż za 1700 dolarów. Tak rodzi się gigant internetowy o nazwie Google.

Wojcicki garaż Google

 

Polska, Allegro.

Rok 2017 to rok rewolucji na Allegro. Prezes Budkowski w wywiadzie dla money.pl głosi koniec „Stadionu Dziesięciolecia”, czas na wirtualną galerię handlową.

Na Allegro jest ponad 100 000 podmiotów handlujących, ale wciąż bardzo mało „dużych graczy”. Remedium na to miała być Strefa Marek Allegro, jednak wiele firm wciąż nie ma spójnej strategii i sprawdzonego modelu sprzedaży na Allegro. Cały, bardzo ciekawy wywiad tutaj.

 

 

Świat, Amazon.

Amazonowi kończy się słynny „one-click” patent. Co to oznacza dla świata e-commerce’u? TL&DR: w polskim e-commercie raczej niewiele się zmieni.

 

 

Świat liczb – Polska 5. największym rynkiem e-commerce w Unii Europejskiej*

Grupa Integer.pl szacuje, że wartość rynku e-handlu w Polsce może przekroczyć w 2017 roku 40 mld złotych, a udział sprzedaży przez internet w handlu detalicznym w ciągu 10 lat może sięgnąć nawet 50 proc. Już dziś Polska jest piątym największym rynkiem e-commerce w Unii Europejskiej.

* Nie wiadomo na których danych opiera się Brzoska, gdyż większość raportów pokazuje, że większym rynkiem jest Hiszpania, która dodatkowo notuje bardzo silny wzrost.

 

 

Inspirujące historie, SEO ninja.

Jak „przypadkiem” i hobbistycznie zarabiać dużo? Wystarczy się wyspecjalizować i tworzyć serwis z tekstami piosenek.

 

 

 

 


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Nie wysyłamy spamu, nie sprzedajemy bazy. Max. 1 newsletter tygodniowo.

W każdej chwili możesz się wypisać. Naprawdę warto

Polub nas na Facebooku, , , , ,

Polub nas.

Ta strona jest darmowa, nie zawiera agresywnych i natarczywych reklam.

Stronę rozwijamy hobbistycznie, chętnie dzielimy się wiedzą.

Bądź na bieżąco, inspiruj się innymi. Polub nas: