Menu2

Dyrektor Ryanair ma swoją firmę taksówkową

RyanAir to dość popularne – szczególnie wśród osób poszukujących biletów w atrakcyjnych cenach – linie lotnicze. Okazuje się, że ich dyrektor inwestuje nie tylko w podniebny transport. Michael O’Leary ma własną firmę taksówkową – O’Leary Cabs.

 

Zadziwiające jest to, że firma ma swojej ofercie tylko jedną taksówkę – jest nią Mercedes-Benz S-Class. Ten pojedynczy egzemplarz kursuje głównie pomiędzy lotniskiem w Dublinie a domem O’Learego w Mullingar.Normalny przejazd tą trasą kosztuje 90 funtów.

Właściciel linii lotniczych nie znosił zagęszczenia ruchu drogowego na tej trasie, więc postanowił kupić prywatny samochód, dla którego opłacił licencję oraz wyposażył taksometr.

W efekcie taksówka może poruszać się po pasach dla autobusów, a O’Leary nie traci czasu na stanie w korkach.

Na czele firmy stoi sam O’Leary, w 2004 roku firma zarobiła około 500 funtów.

Pod koniec 2011 roku na brytyjskim portalu aukcyjnym pojawiła się oferta sprzedaży Mercedesa zatytułowana „Najpopularniejsza taksówka w Irlandii”. Zdjęcie licznika wskazywało 275 000 przejechanych kilometrów.

 

Ryanair taxi

Polub nas na FacebookuW 2013 roku firma została przekształcona ze spółki kapitałowej w spółkę z nieograniczoną odpowiedzialnością.
Michael O’Leary to irlandzki przedsiębiorca, dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair. Jest absolwentem Trinity College w Dublinie, z Ryanairem związany od 1988.

Jest autorem polityki maksymalnego cięcia kosztów w kierowanej przez siebie firmie oraz zwolennikiem stosowania kontrowersyjnych chwytów marketingowych.

 

Ryanair to irlandzkie linie lotnicze oraz największy w Europie tani przewoźnik lotniczy.

Flota liczy ponad 320 samolotów typu Boeing 737-800.

Spółka została założona w 1985 r. przez Tony’ego Ryana i jego dzieci. Pierwsze połączenie z irlandzkiego miasta Waterford (WAT) do portu lotniczego Londyn-Gatwick (LGW) zostało uruchomione w lipcu 1985 r.


O pracy stewardessy Ryanair czytaj w kategorii zawody.


Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Nie wysyłamy spamu, nie sprzedajemy bazy. Max. 1 newsletter tygodniowo.

W każdej chwili możesz się wypisać. Naprawdę warto

,

Polub nas.

Ta strona jest darmowa, nie zawiera agresywnych i natarczywych reklam.

Stronę rozwijamy hobbistycznie, chętnie dzielimy się wiedzą.

Bądź na bieżąco, inspiruj się innymi. Polub nas: